x
Chorwacja - KierunekChorwacja.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Dubrovnik, Chorwacja Baška, Chorwacja Chorwacja, plaże Wakacje w Chorwacji Wodospady w Chorwacji

» Przewodnik

Chorwacja Centralna

Chorwacja Centralna

Chorwacja centralna to szeroko rozumiany region wokół Zagrzebia – stolicy kraju. W naszym subiektywnym podziale Chorwacji na regiony, w celu ułatwienia nawigacji na stronie, Chorwację centralną określiliśmy jako wszystkie tereny wokół Zagrzebia zbliżające się aż do linii wybrzeża Adriatyku. Sam Zagrzeb jest kulturalnym, gospodarczym, politycznym i komunikacyjnym centrum Chorwacji. Miasto liczy prawie milion mieszkańców.
28.12.2011 20:27:13
Autor: Łukasz Ropczyński
Dalmacja Północna

Dalmacja Północna

Dalmacja północna to jeden z ulubionych wśród polskich turystów regionów w Chorwacji. Skupia się on wokół dwóch pięknych miast - Szybenika i Zadaru. Region jest dobrze skomunikowany zresztą Europy za sprawą autostrady A1 i dwóch międzynarodowych portów lotniczych. Znajdują się tu przepiękne plaże, parki narodowe oraz wiele malowniczych, rajskich wysp. Region szczyci się także bogatą historią i architekturą.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński
Dalmacja Południowa

Dalmacja Południowa

Dalmacja południowa to najdalej wysunięta na południe część Chorwacji. Nieformalną stolicą tej części Chorwacji jest Dubrownik - miasto słynne na cały świat, czasem nawet przyćmiewające stołeczny Zadar. To najcieplejszy region Chorwacji, a słońce świeci tutaj przez najwięcej dni w roku. Ten region Dalmacji każdego roku odwiedzany jest przez artystów, poetów, celebrytów i dostojników z całej Europy. Mimo odległości dużą część turystów stanowią Polacy.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński
Dalmacja Środkowa

Dalmacja Środkowa

To właśnie w Dalmacji środkowej znajdują się jedne z najważniejszych kurortów w Chorwacji o międzynarodowej renomie: Hvar, Makarska, Split czy Trogir. Do tego dziesiątki wysp, malownicze zatoczki i przepiękne plaże. Środkowa Dalmacja mimo że tak bardzo oddalona od Polski, co roku jest celem podróży milionów turystów, nie tylko z naszego kraju, ale także z Czech, ze Słowacji, z Włoch, Niemiec i Austrii.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński
Istria

Istria

Istria jest nadmorskim, chorwackim regionem położonym najbliżej granicy z Polską. Z południa Polski jadąc autostradami przez Czechy i Austrię można tu w zasadzie dojechać w przeciągu jednego dnia. Region oferuje kamieniste plaże z krystalicznie czystą wodą i urokliwe miasta, w których wciąż silne są naleciałości włoskie. Widać to zarówno w kulturze, jak i w architekturze. W Istrii jest bardzo dużo plaż i ośrodków naturystycznych.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński
Kvarner

Kvarner

Kvarner to z kolei region, który jest najbliżej Polski jeśli jedziemy do Chorwacji przez Słowację i Węgry. Kvarner to właściwe nazwa zatoki, na której położone są tak znane wyspy jak Krk, Rab, Pag czy Cres. To właśnie w tym regionie znajduje się słynna, imprezowa miejscowość Novalja, w której odbywają się imprezy, a wzdłuż plaży stoją modne kluby. Co ciekawe na wyspy Pag i Krk można wjechać autem nie korzystając z promów.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński
Wyspy Chorwacji

Wyspy Chorwacji

Chorwacja to kraj ponad tysiąca wysp oraz wysepek. Większość z nich jest niezaludnionych, ale duża część chorwackich wysp jest słynna w całej Europie, jako cel wakacyjnych wyjazdów. Aż 78 chorwackich wysp ma powierzchnię większą niż 1 km kwadratowy. W naszym serwisie znajdują się opisy najważniejszych wysp, włącznie z opisami miast, które są położone na wyspach.
28.12.2011 20:26:55
Autor: Łukasz Ropczyński

Dokładamy wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu informacje były rzetelne i aktualne, jednak mają one charakter wyłącznie informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń.

Copyright © 2014 - 2015 by KierunekChorwacja.pl (Studio Pianeta). Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów i zdjęć wyłącznie za pisemną zgodą wydawcy serwisu.