Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

ceny paliw w Chorwacji
ceny paliw w Chorwacji są nieco wyższe niż w Polsce (fot. materiały prasowe koncernu INA)

 

Planując wyjazd do Chorwacji kierowcy zastanawiają się ile ich wyniesie tankowanie benzyny, ropy lub gazu LPG na stacjach benzynowych w miejscu docelowym. Czasem podstawowym pytaniem jest nie to, ile wynosi cena paliwa, ale czy w ogóle autogaz LPG jest w Chorwacji ogólnodostępny? Turyści martwią się też o dostępność paliw na chorwackich wyspach. W naszym poradniku postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Będziemy też na bieżąco aktualizować tabelę przedstawiającą ceny paliw w Chorwacji.

 

Chorwackie koncerny paliwowe oraz stowarzyszenia kierowców regularnie w internecie podają ceny benzyny, ropy i autogazu LPG na chorwackich stacjach benzynowych. W internecie znajdują się portale informacyjne kilka razy dziennie aktualizujące informację o cenach na stacjach paliw w całej Europie. Na podstawie tych informacji zebranych z różnych źródeł opracowaliśmy poniższe tabele mogące Państwu zobrazować ceny paliw w Chorwacji.

 

Analizują ceny paliw w Europie i przede wszystkim ceny w krajach tranzytowych w drodze z Polski do Chorwacji widać, że polskie paliwa należą do najtańszych w Europie. Drożej jest nawet w biedniejszych od nas krajach takich jak Litwa, Estonia, czy Słowacja. W Chorwacji ceny paliwa są nieco droższe niż w Polsce, ale nie na tyle drogie, aby miało to komukolwiek zepsuć wakacje. W porównaniu z sąsiednimi krajami regionu można śmiało stwierdzić, że jest tutaj umiarkowanie tanio.

 

W naszym teście sprawdziliśmy ceny o tej samej porze na trzech popularnych stacjach paliw. Dla ułatwienia podajemy także w przybliżeniu ceny paliw w Chorwacji w przeliczeniu na złotówki (PLN).

 

W dniu 13 kwietnia 2016 r. ceny benzyny 95 w Chorwacji kształtowały się następująco (cena przeliczenia na PLN jest wyłącznie orientacyjna):

Stacja / rodzaj paliwa Cena w HRK Cena w PLN
Petrol
QMax Eurosuper BS 95
8,67 4,98
Petrol
QMax Eurosuper BS 95
8,71 5,00
KONZUMBenz
Eurosuper 95 BS
8,69 4,99

 

W dniu 13 kwietnia 2016 r. ceny oleju napędowego (diesel) w Chorwacji kształtowały się następująco (cena przeliczenia na PLN jest wyłącznie orientacyjna):

Stacja / rodzaj paliwa Cena w HRK Cena w PLN
Petrol
QMax Eurodiesel BS
7,60 4,36
Petrol
QMax Eurodiesel BS
7,48 4,29
KONZUMBenz
Eurodiesel BS
7,38

4,24

 

W dniu 13 kwietnia 2016 r. ceny autogazu LPG w Chorwacji kształtowały się następująco (cena przeliczenia na PLN jest wyłącznie orientacyjna):

Stacja / rodzaj paliwa Cena w HRK Cena w PLN
Petrol
QMax LPG Autoplin
3,65 2,09

 

Przykładowo w tym samym czasie w sąsiedniej Słowenii średnia cena benzyny wynosiła 1,29 euro, a średnia cena oleju napędowego (diesel) 1,22 euro. Z kolei we Włoszech było to odpowiednio 1,39 euro za benzynę i 1,24 za olej napędowy. W Austrii cena benzyny wynosiła 1,13 euro, a cena ropy 1,12 euro.

W naszym serwisie znajdą Państwo także inne informacje o cenach:

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.