Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com
Chorwacja z pokładu jachtu - wynajem łodzi z Click & Boat

Chorwacja z pokładu jachtu – wynajem łodzi z Click & Boat

Lazurowa woda wokół, ciepłe promienie słońca łapane na pokładzie jachtu i bajeczne wysepki majaczące na horyzoncie… Mając do dyspozycji łódź, odkryjesz prawdziwe skarby Chorwacji, z łatwością dotrzesz do ukrytych miejsc i zakochasz się w wyspiarskim klimacie tego kraju.

 

Nawet w sezonie możesz tu znaleźć plażę tylko dla siebie, wykąpać się w zacisznej zatoczce i ścigać się na falach z delfinami. Takie wakacje są łatwiejsze do zorganizowania niż myślisz. Zobacz, jak prosto możesz wyczarterować wymarzony jacht i zaplanować rejs po chorwackim wybrzeżu.

Jak zarezerwować jacht w Chorwacji?

Najprawdopodobniej nie posiadasz swojej łodzi zacumowanej w jednym z chorwackich portów, więc prostym i wygodnym rozwiązaniem będzie wynajęcie jej bezpośrednio od chorwackiego właściciela. Taką możliwość daje platforma Click & Boat oferująca czarter jachtów od osób prywatnych i profesjonalnych firm. To bezpieczne rozwiązanie, tańsze nawet o 35% w porównaniu z tradycyjnym czarterem. Osoby, które posiadają stosowne uprawnienia i doświadczenie żeglarskie mogą wynająć samą łódź (tzw. bareboat). Natomiast stawiającym pierwsze kroki na pokładzie platforma proponuje czarter łodzi ze sternikiem. Dzięki temu nie musicie przejmować się technicznymi kwestiami na jachcie, a jednocześnie macie możliwość nawiązania kontaktu z lokalnym żeglarzem, który chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i pokaże nam najciekawsze miejsca w okolicy.

Gdzie warto zacumować?

W zależności od miejsca, z którego planujecie wypłynąć, Chorwacja ma wiele atrakcyjnych propozycji. Ze Splitu z łatwością dotrzecie na wyspę Brac, gdzie zachwycić się można słynnym miasteczkiem Pucisca. Tutejsze skały wapienne wykorzystywane w lokalnej architekturze, były także użyte do budowy Białego Domu w Waszyngtonie. To głównie dzięki nim Pucisca widziana z perpektywy wody wygląda naprawdę zjawiskowo.

 

Jeżeli wybieracie się w rejs z Dubrownika, warto zacumować na najbardziej zielonej wyspie na Morzu Adriatyckim – Mljet. Znajdziecie tu bujną roślinność, dwa słone jeziora, a także ślady historii: rzymski pałac, barokowe domy. gotyckie kościoły i klasztor benedyktyński z XII wieku.

Pozycją obowiązkową dla tych, którzy wynajmują łódź w Makarskiej będzie wyspa Hvar. Tutejsze pola lawendy zachwycą każdego romantyka, ale i miłośnicy historii nie będą zawiedzeni – na wyspie znajduje się najstarsze miasto Chorwacji, Stari Grad.


Żeglując z Zadaru, nie można pominąć wyjątkowego archipelagu Kornati. To około 140 wysp i skałek, objętych ochroną jako park narodowy i niemal zupełnie bezludnych. Znajdziecie tu zapierającą dech w piersiach dziką przyrodę – wapienne klify, malownicze zatoczki i fascynujący świat podwodny.

Pomysły dla aktywnych

Uwielbiacie aktywny wypoczynek i sporty wodne? W Chorwacji nie będziecie się nudzić! Rozważcie wynajęcie łodzi motorowej ze sprzętem do nurkowania. Dzięki niej łatwo i szybko dotrzecie do najlepszych miejsc dla nurków, na przykład na wyspie Pag. Znajdziecie tu przejrzystą wodę, niesamowite skalne wnęki i fascynujący świat podwodny na wyciągnięcie ręki.


Prawdziwego zastrzyku adrenaliny mogą dostarczyć też narty wodne lub deska wakeboardingowa – warto zapytać o nie właściciela łodzi korzystając z wiadomości na platformie Click & Boat. Taki sprzęt może stanowić standardowe wyposażenie łodzi lub właściciel może go udostępnić na naszą prośbę. Dzięki takim atrakcjom ten wyjazd na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Wakacje na jachcie i pływanie wśród chorwackich wysp to świetny sposób, żeby poczuć klimat tego kraju i odkryć uroki żeglowania po ciepłym morzu. To też idealny sposób, żeby posmakować prawdziwej wolności. To jest jedna z wielu zalet podróżowania na pokładzie łodzi – jeśli chcesz, możesz zatrzymać się na dłużej w dowolnym miejscu i dotrzeć nawet tam, gdzie nie kursują turystyczne promy. Także już dziś wejdź na Click & Boat i zaplanuj swój wymarzony rejs w Chorwacji.

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *