Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com
Idzie jesień? Idealna pora na wynajem jachtu!

Idzie jesień? Idealna pora na wynajem jachtu!

Jesień nie musi kojarzyć się z szarością, chłodem i zimnymi podmuchami wiatru. Jest jeden kraj, nie aż tak daleki, który jesienią wprost zachwyca! Kraj, o którym mowa, jest gwarancją relaksu, spokoju i… dobrej pogody!

W piękny rejs po... Chorwacji!

Chorwacja jesienią jest po prostu piękna i ma wiele do zaoferowania! Jest to miejsce, które z każdym kolejnym sezonem, w szczególności w okresie wakacyjnym, bije rekordy turystyczne. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że Chorwacja jesienią to tak naprawdę najlepszy czas na podróż. Woda jest nadal optymalnie ciepła, idealna do kąpieli, a słońce przyjemnie świeci – jest to doskonała pora na wynajem jachtu!

Dlaczego warto wypłynąć w rejs?

Czartery w Chorwacji to idealna opcja zarówno dla osób doświadczonych w żegludze, jak i amatorów, czy całych rodzin! Jest to naprawdę fantastyczny sposób na spędzenie urlopu, który dostarcza niezapomnianych wrażeń. Ta wciąż mało popularna alternatywa wycieczek hotelowych czy objazdowych, to wygodny i przyjemny sposób na poznawanie świata. A najtrudniejszą częścią rejsu będzie podjęcie decyzji, jaki kierunek wybrać.

Gdzie udać się na rejs jachtem po Chorwacji?

Podobno najpiękniejsze zachody słońca można zobaczyć w Zadarze, chorwackim mieście, położonym w słynnej Dalmacji. Tamtejsze plaże i kuchnia, są magnetyzującą atrakcją turystyczną.

Jeżeli lubujecie się w cierpkim aromacie trufli, to koniecznie odwiedźcie Istrię, której kontynentalna część w październiku i listopadzie zmienia się w teren poszukiwania tego właśnie rarytasu. Warto dodać, że trufle pochodzące z Istrii uchodzą za najlepsze na świecie!

Koniecznie odwiedźcie stolicę Dalmacji – Split, który od wielu lat zachwyca swoją architekturą i atmosferą. Przepiękne uliczki, ciepłe słońce i unoszące się zapachy chorwackiej kuchni to ewenement na skalę światową!

Jaki jacht wybrać?

Przed wyborem, dobrze jest się zapoznać z charakterystyką każdego rodzaju jachtu, po to, by wybrać taki środek transportu, który spełni nasze najskrytsze oczekiwania, a dodatkowo zapewni nam bezpieczeństwo.

Jachty motorowe to świetne rozwiązanie dla osób planujących krótki wypad, lecz chcących poczuć wiatr we włosach i klimat morskiego życia. Dzięki osiąganym prędkościom można szybko dotrzeć do celu i zobaczyć wiele atrakcji zaledwie w kilka godzin.

Jachty żaglowe bądź katamarany swoje zastosowanie znajdą podczas dłuższych rejsów. Idealnie sprawdzą się w przypadku rodzin, które cenią sobie wysoki komfort podróży.

Nie posiadasz uprawnień żeglarskich? ? Nic straconego!

Jeżeli nie posiadasz uprawnień żeglarskich, to warto zarezerwować czarter w Chorwacji ze skipperem! Skipper to osoba zapewniająca bezpieczeństwo żeglugi, która chętnie doradzi i opowie o ciekawych miejscach w okolicy. Podpowie, gdzie warto zjeść i z jakich atrakcji skorzystać, a przede wszystkim zaszczepi bakcyla żeglarskiego u osób, które wynajmują łódź po raz pierwszy.

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *