Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

imprezy w Chorwacji
Club Papaya przy plaży Zrce w Novalja w Chorwacji (fot. Club Papaya)

 

Chorwacja, a w szczególności wybrzeże tego kraju, ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc dla młodych ludzi poszukujących w czasie wakacji nie tylko upalnych plaż, ale też imprez, koncertów i dyskotek, organizowanych głównie na świeżym powietrzu. Mimo, że kluby i dyskoteki znajdują się praktycznie w każdym większym kurorcie Chorwacji, to niektóre miejsca w szczególności wyróżniają się na imprezowej mapie Chorwacji.

 

Bez wątpienia największe skupisko wakacyjnych imprez znaleźć można na chorwackiej wyspie Pag, a konkretnie w miejscowości Novalja, przy której znajduje się plaża Zrće. To prawdopodobnie najchętniej odwiedzane miejsce przez młodzież ceniącą świetne kluby, dyskoteki na plażach i imprezy na statkach. Przyjeżdżają tutaj młodzi ludzie z Włoch, Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Polski, Holandii, ale także z odległych Stanów Zjednoczonych i z Brazylii.

Plaża Zrće nazywana jest chorwacką Ibizą albo lokalnym Las Vegas. Wzdłuż plaży ciągną się kluby. W ciągu dnia można tu wypić drinka, odpocząć w basenie, jacuzzi lub na prywatnych leżakach czy też łóżkach z baldachimami. Wieczorami zaczynają się tutaj imprezy trwające do samego rana. Jednak w plażowych barach i klubach także w ciągu dnia można potańczyć. Wszystko zależy od sezonu i aktualnego programu.

 

dyskoteki w Chorwacji
Club Papaya przy plaży Zrce w Novalja w Chorwacji (fot. Club Papaya)

 

Podobno będąc na miejscu trudno się zdecydować gdzie najpierw się udać. Imprezowiczów kusi kilkusetmetrowa plaża pełna półnagich ciał, ale jednocześnie po drugiej stronie znajduje się ciąg najsłynniejszych w Chorwacji i jednych z najbardziej znanych na południu Europy klubów, gdzie dyskoteki często rozpoczynają się już o 17:00 i trwają do 7:00 rano.

 

Zabawa w rytmie disco i wybory miss mokrego podkoszulka

 

topless club, disco

 

Całą noc trwa zabawa w rytm muzyki disco, najodważniejsze dziewczyny tańczą na specjalnych podestach, inni pływają w klubowych basenach, nazywanych potocznie akwariami, które wykorzystywane są także do zabaw typu piana party. Taniec wśród piany to jedna z ulubionych dyskotekowych atrakcji, ale sporą popularnością cieszą się także wybory miss mokrego podkoszulka. Dziewczyny w samych stringach i białych podkoszulkach, nie zakładając górnej części stroju, zanurzają się w basenie, a panowie oklaskami nagradzają poszczególne kandydatki do tytułu miss, zachwycając się prześwitującymi piersiami. Jednocześnie na parkiecie obok trwa klasyczna zabawa w świetle kolorowych lamp, nowoczesnych laserów, prowadzona przez znane osobistości świata muzyki.

 

Noce w Novalji są upalne, więc na kilkunastogodzinnych dyskotekach obowiązuje albo strój kąpielowy albo lekkie, prześwitujące sukieniki. Po większej ilości drinków, w późnych godzinach nocnych, dziewczyny często zrzucają z siebie staniki i kontynuują zabawę topless. Mimo, że moderatorzy oficjalnych stron i profili facebookowych tamtejszych klubów nie zamieszczają takich zdjęć w internecie, to poszukując informacji o klubach Zrce na portalach angielskojęzycznych lub chorwackich głównie takie zdjęcie dominują. Chorwacji twierdzą, że w takich zachowaniach przodują Czesi, Brytyjczycy, ale także Amerykanie, którzy uważają, że na drugim końcu świata, gdzie nikt ich nie zna, mogą sobie pozwolić na więcej. Tym bardziej, że podobna impreza w Stanach Zjednoczonych w najlepszym razie mogłaby się zakończyć zatrzymaniem przez policję. W  Novalji panuje śródziemnomorska swoboda, w której Chorwacja wraz z Hiszpanią od zawsze przodowała.

 

Lokalne media o chorwackiej Ibizie

 

Zrce, Novalja, topless

 

W serwisie “Slobodna Dalmacija” czytamy, że Novalja już dawno przestała być miejscem dla dojrzalszych turystów. Przede wszystkim z uwagi na tłok na plaży i hałas od rana do nocy i także w nocy 🙂 To miejsce przez kilka miesięcy z rzędu nie zasypia nigdy. Lokalni księża, gdy przespacerowali się wzdłuż wybrzeża stwierdzili, że wydarzenia, które tutaj mają miejsce są godne Sodomy i Gomory. Duchowni próbują wspierać mieszkańców, którzy głośno wyrażają swoje oburzenie. Jednak sami mieszkańcy są podzieleni. Oburzają się ci, którzy nie mają zysku z tutejszych imprez. Inni szybko dostosowali się do otoczenia, rozbudowali apartamenty na wynajem, otworzyli bary i fast foody.

W czasie niedawnego kryzysu gospodarczego Chorwaci narzekali, że jest mniej rezerwacji niż w latach ubiegłych. Tymczasem w Novalji wszystkie miejsca w apartamentach były wyprzedane z niemal rocznym wyprzedzeniem. Bardziej zaradni mieszkańcy, którzy nie mieli apartamentów na wynajem, oferowali – oczywiście za niewielką opłatą – miejsce na rozbicie namiotu na działce przed własnym domem. Inni w pośpiechu otwierali kolejne sklepy, a wśród sprzedawanych produktów dominowało to, na co było zapotrzebowanie. Można było kupić najmodniejsze stroje plaże z tzw. brazylijskimi bikini, okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki i akcesoria niezbędne do przeżycia pod namiotem.

Dziennikarz przytoczonej wcześniej “Slobodnej Dalmaciji” o 28-letniej Vanessie z Ameryki. Na co dzień studentka psychologii w University of California co roku przyjeżdża tutaj wraz z chłopakiem na tzw. Spring Break. Zakłada bluzkę z oszałamiającym dekoltem i rusza na imprezę prowadzoną przez słynnego DJ-a Calvina Harrisa. Takich Amerykanek jest tu znacznie więcej, a samego Harrisa nazywają “osobą z raju”.

 

Kluby w Zrće

 

Najsłynniejsze plażowe kluby w Zrće w Novalji to Aquarius, Papaya i Kalypso Club. Imprezy odbywają się w nich praktycznie przez kilkanaście godzin w ciągu doby. Kalypso Club to najstarszy w Chorwacji klub plażowy, otworzony w 1987 r. Na Facebookowym profilu klubu można przeglądać tysiące zdjęć z długich, nocnych imprez.

 

disco topless
Club Aquarius, taniec w stroju topless (źródło: oficjalna strona internetowa Club Aquarius)

 

Z kolei w klubie Aquarius punktem obowiązkowym wśród dziewczyn jest pity przez słomkę drink “sex on the beach”. Regularnie to miejsce odwiedzane jest przez DJ Niki Belucci, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych DJ-ów na świecie. Ta atrakcyjna blondynka wyróżnia się tym, że imprezy prowadzi zazwyczaj w stroju topless, chociaż od czasu do czasu zakłada na piersi charakterystyczne nakładki. Niektórzy twierdzą, że strojem nadrabia muzyczne braki, ale kogo to tak naprawdę interesuje? Wszędzie tam gdzie pojawia się  Niki Belucci wejściówki na imprezę sprzedają się w rekordowym tempie.

 

W czasie wakacji temperatura w cieniu oscyluje wokół 39 stopni. Morze jest bardzo nagrzane i jak nie trudno się domyślić znalezienie większej przestrzeni na plaży jest niemożliwe. Tutejsza plaża jest bardzo ładna, wokół dominują nieco wysuszone puste połacie. Jeśli nie lubimy tłoku, a chcemy odwiedzić to miejsce, to nie musimy wypoczywać na plaży przy dyskotekowych klubach. Lepiej oddalić się stąd o 1-2 km w bardziej ustronne miejsce.

 

Zrce Spring Break

 

Wielką popularnością cieszy się organizowany tutaj festiwal Zrce Spring Break. To kilkudniowa impreza, organizowana co roku w czerwcu, na którą przyjeżdżają młodzi ludzie z całego świata. Zabawę umilają najsłynniejsi DJ-e z Europy, Ameryki i Australii. W tym czasie impreza przenosi się ze strefy plażowej w okolice ogromnej sceny, gdzie bawi się jednocześnie kilkadziesiąt tysięcy osób.

 

 

Dużą atrakcją jest możliwość skoków na bungee. Jednak chorwacka riwiera może zaoferować coś, czym nie mogą poszczycić się kluby z północnej części Europy. W czasie wakacji regularnie organizowane są imprezy na statkach! Wypełniony po brzegi statek ze świetnym nagłośnieniem i dużą ilością piwa Corona wypływa w morze. Zabawa trwa w najlepsze. W pewnym momencie statek cumuje nieopodal bajecznej plaży, a panowie – chcąc zaimponować dziewczynom – skaczą do morza wywijając przy tym różne akrobacje. Nie trzeba chyba dodawać, że zabawa na statku, kilkaset metrów od brzegu rządzi się swoimi prawami.

 

Imprezy także w okolicach Zadaru

 

W wyjątkowo przepięknym miejscu, na półwyspie Pinija (Petrčane) w pobliżu Zadaru organizowany jest co roku The Garden Festival. Brytyjski tygodnik The Times uznał ten festiwal za jeden z dziesięciu najlepszych letnich festiwali muzycznych w Europie.

 

Chorwacja topless, dyskoteka
brytyjska impreza w klubie przy plaży Zrce w Chorwacji (fot. Vecernij List)

 

Główne koncerty odbywają się w Petrčane, na świeżym powietrzu. Późniejsze after party przenoszą się do dyskoteki Barbarella’s. Punktem obowiązkowym jest także udział w „boat party” na statku Argonaut.

Wśród innych atrakcji festiwalu są wycieczki na pobliskie wyspy, gdzie można opalać się na plażach. Coraz bardziej modny staje się udział w zabawie body painting. Uczestniczą w niej najbardziej odważne dziewczyny. Aby efekt był najbardziej widowiskowy kandydatka do pomalowania swojego ciała staje zazwyczaj w samych stringach i w obecności plaży pełnej imprezowiczów malowana jest specjalnymi farbkami. Efekty są naprawdę imponujące. Uczestniczki plażowego body paintingu można spotkać w tym samym stroju na wieczornej dyskotece.

Wśród innych atrakcji festiwalu można wymienić tzw. VIP rejsy statkami, które otoczone są aurą tajemnicy oraz liczne pokazy filmowe czy zajęcia z yogi.

W artykule oparto się na materiałach i źródłach fotograficznych z:

  • oficjalnej strony klubu Papaya
  • oficjalnej strony klubu Aquarius
  • profilu facebookowego Kalypso Club
  • portalu internetowego “Slobodna Dalmacija”
  • serwisu 24sata.hr
  • portal Vecernij List
  • inne źródła, liczne fora dyskusyjne

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.