Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

aquapark w Chorwacji
aquapark Istralandia w Chorwacji (fot. materiały promocyjne Aquaparku)

 

Jeszcze do niedawna turyści wybierający się do Chorwacji nie mieli praktycznie żadnego wyboru w wodnych atrakcjach poza jakże urokliwymi plażami i wodami Adriatyku. Pewną odmianą dla plażowania mogła być jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Krka, gdzie także można wejść do wody, wokół której turyści podziwiają śródziemnomorską przyrodę Parku. W czerwcu 2014 roku miała miejsce prawdziwa rewolucja w turystyce wodnej. Został otworzony pierwszy park wodny w Chorwacji.

 

Jeśli chodzi o parki wodne (nazywane popularnie aquaparkami) to Chorwacja była do niedawna białą plamą na mapie Europy. Ktoś mógłby zapytać, po co w Chorwacji aquaparki skoro mają taką długą – w stosunku do powierzchni kraju – linię wybrzeża, a gdyby tego było mało Chorwacja posiada także setki cudownych wysp. To prawda, ale jest grupa turystów, która poza codziennym plażowaniem chciałaby także skorzystać ze zjeżdżalni, armatek wodnych, basenów z przeciwprądami, saun, jacuzzi i innych wodnych atrakcji. Sąsiednie Włochy mimo jeszcze dłuższej linii brzegowej posiadają kilkadziesiąt aquaparków. Z kolei Węgry niemające dostępu do żadnego morza posiadają setki basenów termalnych.

 

aquapark w Chorwacji
aquapark Istralandia w Chorwacji (fot. materiały promocyjne Aquaparku)

 

W czerwcu 2014 Chorwacja doczekała się swojego pierwszego aquaparku, który został otworzony w miejscowości Brtonigla. Cały kompleks kosztował ponad 10 milionów euro. Według szacunków co roku będzie tu przyjeżdżało około 100 tys. turystów.

 

Park wodny Istralandia znajduje się tuż przy popularnej w Chorwacji autostradzie A9, w północno-zachodniej Istrii. Zaledwie 10 km stąd znajdują się nadmorskie kurorty takie jak Novigrad, czy Umag. Właściciele aquaparku są także nastawieni na gości z zagranicy. Aqupark Istralandia znajduje się 11 km od granicy ze Słowenią i 35 km od granicy Włoch.

 

Istralandia, Chorwacja
aquapark Istralandia w Chorwacji (fot. materiały promocyjne Aquaparku)

 

Park Wodny Istralandia zajmuje powierzchnię 80 tys. metrów kwadratowych. W jego centrum znajdują się trzy duże baseny otoczone zjeżdżalniami, leżakami, sztucznymi wyspami i atrakcjami wodnymi. Jest tu basen ze sztuczną falą sięgającą jednego metra oraz hydromasaże, różnego rodzaju zjeżdżalnie, brodziki i fontanny dla dzieci i rury do zjeżdżania. Najwyższa zjeżdżalnia ma 27 metrów wysokości. Jak przystało na nowoczesny park wodny jest tu także boisko do siatkówki, sklepiki, bary typu fast food oraz restauracje.

 

Godziny otwarcia Aquaparku Istralandia

 

Park wodny będzie otwarty tylko w sezonie, czyli mniej więcej od początku czerwca do połowy września w godzinach od 10:00 do 18:30. Wcześniej jednak warto sprawdzić aktualne godziny otwarcia na oficjalnej stronie internetowej aquaparku. Przy całym kompleksie z dwóch stron znajdują się ogromne parkingi. Miejsca do pozostawienia samochodu jest więc sporo. Wszystkie miejsca parkingowe są niestety w pełnym słońcu.

 

Ceny biletów w Parku Wodnym Istralandia

 

W 2014 r. ceny biletu całodziennego wynosiła 140 kun, czyli około 77 zł. Dzieci mogły kupić bilet w cenie 110 kun. W ofercie aquaparku był też bilet rodzinny 2+1 w cenie 270 kun, czyli nieco ponad 150 zł.

 

Istralandia, Chorwacja
aquapark Istralandia w Chorwacji (fot. materiały promocyjne Aquaparku)

 

Istralandia, Chorwacja
aquapark Istralandia w Chorwacji (fot. materiały promocyjne Aquaparku)

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.