Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com
Koniec roku? Wynajmij jacht podczas wakacji zimowych!

Koniec roku? Wynajmij jacht podczas wakacji zimowych!

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Zastanawiasz się, gdzie spędzić zimowe wakacje? Zaskocz rodzinę i wybierz się na jacht do Chorwacji!

Kierunek - Chorwacja

Chorwacja to jeden z najbardziej popularnych kierunków, jeśli chodzi o czarter jachtów. Czyste plaże, dobre jedzenie i stale rozwijająca się infrastruktura żeglarska przyciągają tysiące miłośników jachtów każdego roku. Warto jednak wiedzieć, że Chorwacja to nie tylko świetny kierunek letnich podróży, ale i idealne miejsce na spędzenie wakacji zimowych. 

Średnia temperatura powietrza w Chorwacji zimą stanowi 8-12 stopni Celsjusza w ciągu dnia oraz 4-7 stopni Celsjusza w nocy. Temperatura wody w tym okresie nie przekracza 14 stopni Celsjusza. Oczywiście w taką pogodę niezbędnym elementem podróży żeglugą będą ciepłe ubrania (szczególnie polecamy bieliznę termoaktywną), koce i gorąca herbata. Dla miłośników ciepła może to być wystarczający powód, by nie wybrać się na czarter jachtu w Chorwacji zimą, ale sprawdźmy jednak, dlaczego warto to przemyśleć!

Chorwacja jachtem zimą. Dlaczego warto?

Po pierwsze, Chorwacja zimą to szansa na spokojne zwiedzanie. Muzea, galerie, pałace czy parki narodowe można zwiedzić bez tłoku i długich kolejek. Wszyscy, którzy lubią ciszę i niespieszne oglądanie pomników, muszą koniecznie przyjrzeć się zimowej ofercie zabytkowej Chorwacji. Oprócz tego cena wstępu do niektórych muzeów i parków jest dużo niższa, niż w okresie szczytu. 

Po drugie, warto skusić się na wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych. Chorwacja oferuje turystom oglądanie występów i spektakli odbywających się w największych miastach, a także specjalność kraju – Karnawały. Miasto Rijeka to główne centrum karnawałowe Chorwacji. To właśnie w tym mieście odbywa się największy karnawał w Europie. Dla osób czarterujących jacht jest to dobra wiadomość, gdyż Rijeka leży nad Zatoką Rijecką Morza Adriatyckiego i posiada port, w którym można  przerwać żeglugę i udać się na imprezę!

Trzecim powodem, dla którego warto zwiedzić Chorwację jachtem w czasie zimy jest piękno natury o tej porze roku. Szczególnie dotyczy to parków, takich jak Park Narodowy Krka, który jest niezbędnym punktem zwiedzania każdego żeglarza. Jacht w tym przypadku można zostawić w Skradinie, a statkiem wycieczkowym, który odjeżdża co godzinę, wybrać się na słynne wodospady Parku Narodowego Krka. Zimą wyglądają one szczególnie baśniowo, gdyż są zamrożone!

Przekonaliśmy Cię do czarteru jachtu w Chorwacji zimą? Nie zwlekaj! Rezerwuj na YACHTIC.com!

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.