Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Zlatni Rat, plaża w Chorwacji
Zlatni Rat, Chorwacja (fot. Alex, flickr.com)

 

Którą plażę w Chorwacji wybrać? Gdzie jest piaszczyste wybrzeże, a gdzie huczne życie nocne? Jakie są najpiękniejsze plaże Chorwacji? Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym rankingiem plaż w Chorwacji! Postaramy się odpowiedzieć na te pytania wraz z obszerną fotorelacją!

 

Zlatni Rat

 

Zlatni Rat, plaża w Chorwacji
Zlatni Rat, Chorwacja (fot. Alex, flickr.com)

 

Zlatni Rat w Chorwacji to istny symbol tego wybrzeża. Charakterystyczny, ostry trójkąt wysunięty w głąb lazurowego morza. Złota plaża Zlatni Rat znajduje się na chorwackiej wyspie Brac, w miejscowości Bol. W sezonie wakacyjnym są tu tłumy opalający się i kąpiących w morzu turystów. Z uwagi na dogodne warunki plażę tę upodobali sobie także windsurferzy. Zlatni Rat znajduje się w środkowej Dalmacji, mniej więcej na wysokości popularnego kurortu turystycznego Makarska. Na wyspę Brac można się dostać wyłącznie promem.

 

Paradise Beach

 

Paradise Beach, Chorwacja plaże
Paradise Beach, Chorwacja (fot. Manuel Scheikl, flickr.com)

 

Paradise Beach brzmi bardzo tropikalnie, ale plaża o takiej nazwie znajduje się w miejscowości Lopar, na wyspie Rab, w północnej części Chorwacji. Plaża ma ponad 1600 metrów długości, a z uwagi na czystość wody i samej plaży otrzymała prestiżowy certyfikat Błękitnej Flagi. W pobliżu znajduje się plaża FKK Ciganka, która jest chętnie odwiedzana przez naturystów. Warto podkreślić, że Chorwacja wraz z Hiszpanią to dwa najchętniej odwiedzane kraje przez społeczności naturystów z całego świata, w tym z Polski.

 

Zrce Beach

 

Zrce Beach
Zrce Beach, Chorwacja (fot. Zrce.eu, flickr.com)

 

Zrce Beach – trzecia plaża z naszego rankingu także położona jest na wyspie. Tym razem chodzi o wyspę Pag, a konkretnie o jej północno wschodnią część. Znajduje się tu przepiękna plaża żwirowa. Centrum życia turystycznego skupia się wokół kurortu Novalija. W szeroko rozumianym sezonie wakacyjnym na plaży otwarte są bary. W czasie słonecznego dnia można tu kupić zimne piwo lub kolorowego drinka. Nocą zaczynają się tu imprezy i dyskoteki, w tym te najsłynniejsze piana party, podczas których wybiera się miss mokrego podkoszulka. Zdjęcia, które nasza redakcja znalazła w portalach społecznościowych wskazują na fakt, że impreza często kończy się bez jakiegokolwiek podkoszulka. Nic więc dziwnego, że Novalija odwiedzana jest głównie przez młodzież z Czech, Niemiec i Polski.

 

Punta Rata

 

Punta Rata, Brela, Chorwacja
Punta Rata, Brela, Chorwacja (fot. The_Sacul, flickr.com)

 

Na Riwierze Makarskiej, w miejscowości Brela znajduje się urokliwa żwirowo-piaszczysta zatoczka otoczona lasem sosnowym. Całe wybrzeże Riwiery Makarskiej jest zachwycające, więc niemal każdego dnia wakacyjnego pobytu można wypoczywać na innej plaży. Na części plaż leży się wprawdzie na żwirku, ale zejście do morza jest piaszczyste. Przy Punta Rata dodatkowego uroku dodają majestatycznie wyglądające skały zatopione częściowo w morzu i rozdzielające plaże. Skały porośnięte są śródziemnomorską, soczystą zielenią.

 

Vela plaža

 

plaże Krk
plaże na wyspie Krk, Chorwacja (fot. Mario Spann, flickr.com)

 

Na północny Chorwacji znajduje się przepiękna wyspa Krk, a na niej słynny kurort wakacyjny Baska. Jest to jeden z najpiękniej położonych wakacyjnych kurortów w Chorwacji. To właśnie tutaj znajduje się niespełna dwukilometrowa plaża Vela plaža. Niestety w sezonie wakacyjnym jest tu tłoczno, ale i tak warto przyjechać. Sama miejscowość Baska to dobry punkt wypadowy do zwiedzania okolicy – zarówno pieszo, jak i samochodem!

 

Slanica Beach

 

Slanica Beach
plaża Slanica, Murter, Chorwacja (fot. Jens Ansorg, flickr.com)

 

Kolejna plaża godna polecenia to Slanica Beach na wyspie Murter i w miejscowości o tej samej nazwie. Plaża jest piaszczysto żwirkowa ale znajdują się tu także betonowe tarasy, odpowiednie do opalania. W sezonie wakacyjnym plaża – a w zasadzie cała zatoczka – jest oblegana przez turystów. Znajduje się tu odpowiednia infrastruktura: atrakcje dla dzieci, prysznice i bary z kawą i napojami, zjeżdżalnie, czy bilard.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *