Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Port lotniczy Brac posiada status lotniska międzynarodowego i znajduje się na chorwackiej wyspie Brac, w pobliżu miejscowości Bol. Lotnisko używane jest tylko w sezonie wakacyjnym, głównie do obsługi czarterowych połączeń z miast Unii Europejskiej. Żadna linia nie lata tu przez cały rok. Lotnisko zostało oddane do użytku w 1993 r., co czyni go najmłodszym portem lotniczym w Chorwacji. Nic nie wskazuje jednak na to, aby pojawił się tu ruch lotniczy obsługiwany przez cały rok.

 

Na tutejszym lotnisku sezonowo lądują trzej przewoźnicy. Jednym z nich jest Express Airways, która oferuje czarterowe połączenia do takich miast jak Düsseldorf, Lipsk / Halle, Malmö, Wiedeń i Linz. Lata tu także rodzimy Croatia Airlines, ale tylko w sezonie, obsługując wówczas dwie relacje – do Zagrzebia i do austriackiego miasta Graz. Do Graz lata też rodzima austriacka linia Austrian Airlines. Oprócz tego oferuje ona także połączenia do Innsbrucka. Austrian Airlines także lata wyłącznie w sezonie.

 

W 2015 r. port lotniczy Brac obsłużył około 9 tys. pasażerów. Lotnisko szczyci się faktem, że zlokalizowane jest zaledwie kilkanaście kilometrów od najpiękniejszych plaż Chorwacji, w tym m.in. od plaży Złoty Róg (często pojawia się ona w folderach reklamowych z Chorwacji).

 

Jak dojechać z lotniska w Brac do centrum miasta?

 

Port lotniczy Brac nie jest połączony linią autobusową z okolicznymi miastami, ponieważ nie odbywają się stąd regularne loty. Liczba czarterów jest na tyle mała, że nie ma nawet połączeń sezonowych lub prywatnych busów. Lotnisko jest w stanie zaoferować własny transfer pod warunkiem rezerwacji przynajmniej dobę wcześniej. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodu lub przejazdu taksówką.

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *