Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Lotnisko Lošinj to niewielki port lotniczy znajdujący się na chorwackiej wyspie Lošinj. Lotnisko znajduje się niespełna 6 km od centrum miejscowości Mali Lošinj. Dzięki połączeniu drogowemu (za pomocą mostu) wyspy Lošinj z sąsiednią wyspą Cres port lotniczy w sezonie turystycznym ma za zadanie obsługiwać obydwie te destynacje turystyczne. Lotnisko ma marginalne znaczenie dla Chorwacji i ruchu turystycznego.

 

Port lotniczy Lošinj jest jeszcze pozostałością z czasów Jugosławii. W przeszłości było to lotnisko wojskowe, które teraz przemianowano na cywilny port lotniczy o statusie międzynarodowym. Według anglojęzycznej Wikipedii na tutejszym lotnisku ląduje linia European Coastal Airlines, oferująca połączenia do Puli i Splitu. Jednak na oficjalnej stronie internetowej lotniska trudno potwierdzić tę informację. Według źródeł, do których odnosi się Wikipedia lotnisko w 2015 r. odprawiło ponad 12 tys. pasażerów. W poprzednich latach, tj. w 2014 i w 2013 r. lotnisko nie odprawiło żadnego pasażera.

 

Ciekawostką jest fakt, że lotnisko w Lošinj oferuje usługi tzw. taksówki powietrznej. Z tutejszego lotniska (lub w przeciwnym kierunku) można sobie zażyczyć lot do Puli (w cenie 350 euro), do Rijeki lub Zadaru (te kierunki kosztują po 500 euro) albo do Zagrzebia lub Splitu (w cenach po 1125 euro). Jest też możliwość lotu do miast we Włoszech, na przykład do Rimini (za 750 euro) albo do Wenecji (za 900 euro). Najdroższe jest połączenie do Dubrownika, ponieważ kosztuje aż 1950 euro. Podane ceny są łącznymi cenami za lot wg cennika z grudnia 2015 r. Samolot może wówczas zabrać na pokład maksymalnie 3 pasażerów. W dyspozycji lotniska jest jeszcze nieco większy samolot mogący zabrać maksymalnie 6 pasażerów, ale ceny są wówczas adekwatnie wyższe.

 

Jak dojechać z lotniska w Lošinj do centrum miasta?

 

Lotnisko Lošinj jest tak małe, że nie oferuje stałego połączenia autobusowego z centrum miasta. Pozostają taksówki i transfer lotniskowy busami.

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.