Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Międzynarodowy port lotniczy Rijeka w 2015 r. pracował wyłącznie sezonowo. Przeważająca część lotów odbywała się tutaj od czerwca do września. Niektórzy przewoźnicy swoje destynacje otwierali już początkiem marca, aż do końca października. Jednak zima to dla tego lotniska zdecydowanie martwy okres. Z punktu widzenia turystycznego nie stanowi to jednak problemu. Mało kto planuje podróż samolotem do Chorwacji w sezonie zimowym.

 

W 2015 r. tutejsze lotnisko odprawiło około 130 tys. pasażerów, co nawet na warunki Chorwacji jest małą liczbą. Lądują tu tacy przewoźnicy jak: AirBaltic (Ryga), Arkia Israel Airlines (Tel Awiw-Ben Gurion), Kondor (Frankfurt), Croatia Airlines (Londyn-Heathrow, Monachium), Estonian Air (Tallin), European Coastal Airlines (Ankona, Rab), Germanwings (Berlin-Tegel, Kolonia / Bonn, Düsseldorf, Hamburg, Stuttgart), Norwegian Air Shuttle (Oslo-Gardermoen), Ryanair (Charleroi, Londynu-Stansted, Sztokholm-Skavsta), SkyWork (Bern), Trade Air (Dubrownik, Osijek, Split, Zagrzeb) oraz Small Planet Airlines (Wilno). Sporo połączeń w czasie wakacji oferowała także chorwacka linia czarterowa Limitless Airways. Były to połączenia Rijeki z takimi miastami jak Ängelholm, Göteborg, Kalmar, Karlstad, Kristiansand, Norrköping, Skellefteå, Sundsvall i Umeå.

 

W 2015 r. port lotniczy Rijeka nie miał żadnego połączenia z którymś z polskich miast.

 

Jak dojechać z lotniska w Rijece do centrum miasta?

 

Międzynarodowy port lotniczy Rijeka położony jest na wyspie Krk, około 7 km od centrum Rijeki. Wyspa poprzez most jest połączona z lądem, nie ma więc potrzeby korzystania z promu. Lotnisko przez cały rok połączone jest linią autobusową z Rijeką. Rozkład zmienia się w zależności od sezonu. Warto więc przed wyjazdem sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej lotniska aktualne godziny kursowania autobusów.

 

Istnieje także dodatkowe połączenie autobusowe z lotniska łączące ze sobą popularne nadmorskie kurorty. Autobus kursuje w relacji Opatija (Slatina) – Rijeka (Žabica) – Kraljevica – Zracna Luka (Rijeka Airport).

 

W sezonie dostępny jest także shuttle bus w relacji lotnisko Rijeka – Crikvenica w cenie 40 kun za przejazd w jedną stronę (dane z 2015 r.).

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.