Booking.com

Nasi partnerzy

Zobacz kogo polecamy

Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie masto w Chorwacji lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com
Ubezpieczenie turystyczne - z czego powinno się składać?

Ubezpieczenie turystyczne – z czego powinno się składać?

Co powinna zawierać polisa turystyczna, aby gwarantować Ci optymalną ochronę podczas wyjazdu?

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne należy mieć podczas każdego wyjazdu?

W ostatnim czasie zagadnienia związane z podróżowaniem, a zatem również z ubezpieczeniami turystycznymi, spadły zdecydowanie na dalszy plan. Niemniej szczepienia postępują, kolejne kraje zapowiadają w mniejszym lub większym stopniu otwarcie ruchu turystycznego, a szanse na pokonanie pandemii rosną. Mało tego – do niektórych krajów można podróżować nawet teraz, zatem to doskonały moment, aby przypomnieć, czemu ubezpieczenie turystyczne po prostu trzeba mieć przy okazji każdego wyjazdu.

Polisa zapewnia Ci ochronę na wypadek rozmaitych wydarzeń, takich jak uszczerbek na zdrowiu, zniszczenie, zagubienie czy kradzież bagażu lub skrócenie wyjazdu z innych powodów. Rzecz jasna nikt nie chce przechodzić przez coś takiego, nigdy nie masz jednak pewności, kiedy przydarzy się to właśnie Tobie. Jak mawia słynne powiedzenie – przezorny zawsze ubezpieczony. Sprawdź, co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne.

Z czego powinno się składać ubezpieczenie podróżne?

Na rynku znajdziesz całą gamę ubezpieczeń turystycznych, nie ma więc wątpliwości, że prędzej czy później dotrzesz do oferty, która spełnia wszystkie Twoje wymagania. Dlatego też pierwszym czynnikiem, którym należy kierować się przy wyborze polisy podróżnej, są Twoje osobiste potrzeby. Zależnie od tego, gdzie, na jak długo i w jakim celu wyjeżdżasz, konieczny będzie inny stopień ochrony. Zasadniczo przyjmuje się, że ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować swoim zakresem jak najszerszy zasób zdarzeń, a do tego musi opiewać na możliwie najwyższe kwoty gwarantowane w przypadku wypłat. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podróżując do niektórych krajów, możesz być zobligowany do wykupienia ubezpieczenia turystycznego o określonych parametrach.

Ma to za zadanie zabezpieczyć podróżnych np. w państwach, gdzie koszty opieki zdrowotnej są nadzwyczaj wysokie. Z taką sytuacją spotkasz się przy wjeździe m.in. do Rosji czy Stanów Zjednoczonych. Ponownie podkreślamy – ubezpieczenia turystyczne muszą mieć jak najwyższe sumy gwarantowane, by zapewniły Tobie i Twoim bliskim najlepszą ochronę. Ponadto trzeba obalić mit – ubezpieczenie turystyczne nie musi kosztować dużo. Przy przeciętnym wariancie ochrony zwykle nie kosztuje ono więcej niż kawa w miejscu pobytu (oczywiście w kraju obowiązywania polisy).

Trzeba mieć na uwadze fakt, że bez względu na to, gdzie się wybierasz czy w jakim celu, nawet najbardziej podstawowa polisa powinna składać się z:

  • ubezpieczenia kosztów leczenia – w jego skład wchodzą m.in. pokrycie kosztów związanych z leczeniem, takich jak wizyty lekarskie, zakup leków czy transport medyczny,
  • ubezpieczenie assistance – ta polisa zawiera w sobie m.in. transport medyczny z innego kraju, a do tego pokrywa koszty leczenia w późniejszym okresie,
  • ubezpieczenie NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) – ta polisa z kolei zapewnia pomoc przy okazji konieczności wypłaty świadczeń w sytuacji doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, podstawową polisę zawsze można na różne sposoby rozbudować, zapewniając w ten sposób szerszą ochronę. Wśród najczęstszych wyborów klientów należy wymienić następujące polisy:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z uczestnictwa lub skrócenia wyjazdu,
  • ubezpieczenie od zaostrzenia chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie od powikłań chorób przewlekłych,
  • ubezpieczenie na wypadek skrócenia wyjazdu.

Zatem podsumowując – przy wyborze ubezpieczenia zawsze najważniejsze są minimalne kwoty gwarantowane oraz zakres polis. To kluczowe informacje, które musisz potwierdzić przed zakupem ubezpieczenia turystycznego.

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.